Co mogę zrobić, jeśli Baselinker nie ma funkcji, której potrzebuję?

To lub podobnie brzmiące pytania słyszałem już nie raz. Bo o ile Baselinkerowi nie można odmówić szerokiego wachlarza możliwości i opcji zastosowań, to jednak należy pamiętać, że wielu pożądanych przez potencjalnych użytkowników funkcji w nim nie ma. Oczywiście – Baselinker jest stale rozwijany i ciągle uzupełniany o kolejne funkcjonalności, ale czasami trwa to bardzo długo, a czas to pieniądz i w niektórych sytuacjach po prostu nie mamy możliwości czekać.

Co wtedy? Jak sobie z tym poradzić? Czy trzeba iść na kompromis? A może szukać alternatywy dla Baselinkera?

Na wszystkie te oraz wiele innych pytań dotyczących braków w Baselinkerze odpowiadam jedno – Sellpander!

Dodatki do Baselinkera

Na całe szczęście autorzy Baselinkera to naprawdę bardzo mądrzy ludzie, którzy są w pełni świadomi niedoskonałości własnego systemu. Dlatego też udostępniają dokumentację API, aby twórcy zewnętrznego oprogramowania mogli pisać do niego dodatki, dzięki czemu Baselinker może zostać dostosowany do dowolnych niemalże potrzeb przez zewnętrzne firmy na nasze indywidualne zlecenie.

Na rynku jest już kilka poważnym podmiotów zajmujących się pisaniem dodatków do Baselinkera, ale my w IMPLEMO współpracujemy głównie z wspomnianym wcześniej Sellpanderem. Dlaczego? Ponieważ Ci geniusze programowania, bo tak muszę ich nazwać, są w stanie napisać każdy dodatek, funkcję czy modyfikację jakiej tylko zapragniemy. Co więcej, w swojej ofercie mają już bardzo dużo gotowych modułów, które wystarczy aktywować i podpiąć do swojego Baselinkera, aby móc cieszyć się pełnią potrzebnych nam funkcjonalności.

CRM dla systemu Baselinker

Jedną z częściej poszukiwanych funkcji do Baselinkera jest CRM czyli system do szeroko pojętego zarządzania Klientami i ich relacjami z naszą firmą. W Baselinkerze niestety nie ma nawet namiastki tego typu modułu. Nie ma żadnej możliwości w prosty i szybki sposób sprawdzić czy dany Klient coś wcześniej zamawiał, czy choćby zajrzeć do prowadzonej z nim korespondencji. Nie wspomnę o jakimkolwiek automacie do odpowiadania na zapytania czy dyskusje Allegro.

CRM od firmy Sellpander zapewnia wszystkie te funkcje :). Mamy tu autoresponder maili z Allegro, ale również OLX, Kaufland, Eprice, Empik czy dowolnej skrzynki mailowej, autoresponder dyskusji Allegro, możliwość podpięcia dowolnej liczby skrzynek mailowych i obsługę ich z jednego miejsca. Oprócz tegoautomatyczne akcje, które mogą inicjować ustalone przez nas działania po otrzymaniu wiadomości na daną skrzynkę. Co istotne, możemy wybrać pakiet dostosowany do naszych potrzeb, aby płacić za CRM optymalną kwotę.

Wybór wariantu produktu – moduł do Baselinkera

W niektórych branżach, szczególnie na portalu Allegro, w jednej aukcji oferowane jest kilka, kilkanaście wersji danego produktu, różniących się od siebie rodzajem, kolorem, wzorem czy zastosowaniem. Sprzedawcy proszą o podanie swojego wyboru w uwagach do transakcji, ale często zdarza się, że Klient o tym nie pamięta i w rezultacie mamy wstrzymaną realizację danego zamówienia. Do Klient trzeba dzwonić lub pisać i liczyć że uda nam się wystarczająco szybko uzyskać informacje. Kto przerabiał ten temat wie, że jest to strasznie niewdzięczny “kawałek chleba”.

Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi moduł Zestawy dynamiczne, również od firmy Sellpadner. Pozwala ona powiązać aukcje z produktem, który nie ma stałego składu czy wersji. Dany produkt konfigurujemy w Sellpanderze tak, że wpisujemy wszystkie opcje, jakie można wybrać przy jego zakupie, np. kolory koszulki.

Po zakupie możemy automatycznie wysłać do Klienta wiadomość e-mail z linkiem do wyboru preferowanego koloru. Po jego kliknięciu Klientowi otworzy się strona, na której jednym kliknięciem w odpowiedni kafelek będzie mógł wybrać preferowany kolor użytej w tym przykładzie koszulki. Co więcej, po dokonaniu wyboru zmiana zostanie automatycznie odnotowana w Baselinkerze, a produkt w zamówieniu podmieniony na właściwy.

Co, jeśli Klient zamiast kliknąć w link zadzwoni lub napisze? Żaden problem! Instalując dedykowaną wtyczkę do przeglądarki Google Chrome, na karcie zamówienia zawierającego zestaw dynamiczny, pojawi się przycisk pozwalający rozwinąć listę wariantów i wybrać ten pożądany. Koniec zatem ze żmudnym usuwaniem produktu z zamówienia i dodawaniem właściwego.

Dropshipping a Baselinker

Dla jednych szansa na szybki start własnego sklepu internetowego bez dużego kapitału. Dla innych zmora i konieczność ręcznego wprowadzania zamówień do systemu.

Dropshipping to obecnie jedna z najpopularniejszych i najczęściej spotykanych form współpracy między hurtownią, a dystrybutorem/resellerem. Niestety Baselinker nie posiada zbyt wielu udogodnień dla tego typu współpracy. Jesteś hurtownikiem i nie masz kompatybilnej z Baselinkerem platformy b2b? Zamówienia wprowadzasz do systemu ręcznie, co jest żmudne, męczące i wiąże się z ryzykiem popełnienia błędu. Twój dystrybutor wysyła towar za pobraniem? W Baselinker nie zobaczysz nawet listu przewozowego bo musisz dostać go w formie mailowej od dystrybutora, a potem przekazać magazynierom i mieć nadzieję, że nie pomylą się przy wysyłce.

Z pomocą przychodzi moduł Dropshipping od Sellpandera. Nie dość, że dostajemy dedykowany panel dla Klientów, aby mogli sami wgrywać własne listy przewozowe do swoich zamówień, to jeszcze możemy automatycznie je drukować, dzięki czemu unikniemy dezorganizacji pracy na magazynie.

Indywidualny dodatek do Baselinkera

Jak już wspomniałem, w ofercie firmy Sellpander znajduje się bardzo dużo popularnych dodatków do Baselinkera. Jeśli jednak potrzebne jest coś, czego nie mają oni w swoim portfolio, to bez najmniejszego problemu, ale oczywiście za odpowiednią opłatą, mogą to na nasze lub Twoje zlecenie napisać. Jeśli zatem bardzo zależy Ci na używaniu Baselinkera, ale nie możesz obyć się bez konkretnej funkcji, to Sellpander z pewnością rozwiąże Twój problem 🙂

W IMPLEMO bardzo często wspomagamy się dodatkami od Sellpandera, aby nasi Klienci uzyskiwali pełnię potrzebnych im funkcji. Dzięki temu doskonale umiemy je łączyć z automatycznymi akcjami w Baselinkerze. Możemy zarówno stworzyć od podstaw całkowicie nowy panel, z użyciem zewnętrznych dodatków, jak również dodać daną funkcję do już istniejącego panelu, tak aby nie zaburzyć jego prawidłowej pracy.

Jeśli zatem wiesz czego Ci brakuje i chcesz ten problem rozwiązać, to serdecznie zapraszam do kontaktu.