WooCommerce i Responso

Obsługa klienta w sklepie WooCommerce za pomocą Responso.

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy oparty na platformie WordPress i korzystasz z popularnej wtyczki WooCommerce, mamy dla ciebie świetne wieści. Teraz możesz jeszcze bardziej usprawnić obsługę klienta dzięki integracji Responso z WooCommerce. W dzisiejszym artykule omówimy, jakie nowości i możliwości posiada ta integracja, jak ją skonfigurować oraz w jaki sposób to narzędzie może przyspieszyć twój biznes.

Instalacja wtyczki Responso w WordPress

Pierwszym krokiem do tego, aby czerpać korzyści z integracji Responso z WooCommerce, jest instalacja odpowiedniej wtyczki w WordPress. Cały proces, jest dosyć prosty, jeżeli jednak masz wątpliwości to na końcu artykułu umieściliśmy link do oficjalnej dokumentacji. Po zainstalowaniu wtyczki, cała obsługa zamówień i zapytań klientów staje się bardziej efektywna. Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się teraz w jednym miejscu, bez konieczności logowania się na różnych platformach czy przeglądania wielu skrzynek mailowych.

WooCommerce - instalacja wtyczki Responso
Instalacja wtyczki Responso

To ogromna zaleta, zwłaszcza gdy prowadzisz aktywny sklep internetowy z licznymi zamówieniami i zapytaniami od klientów. Wszystko jest dostępne prosto z panelu WordPress, więc jeżeli w codziennej pracy logujesz się tylko tam, to od teraz będzie to jeszcze łatwiejsze.

WooCommerce – formularz produktu

Po zainstalowaniu wtyczki Responso, pod każdym produktem w Twoim sklepie WooCommerce pojawi się przycisk „Zadaj pytanie o produkt”. To niesamowicie wygodne narzędzie, które ułatwia komunikację z klientami. Klienci, którzy mają pytania dotyczące produktów, mogą teraz je zadawać prosto z poziomu sklepu, bez konieczności przechodzenia na zewnętrzne strony czy korzystania z tradycyjnej poczty elektronicznej.

WooCommerce - zadaj pytanie o produkt
WooCommerce – zadaj pytanie o produkt

Formularz ten można dostosować do własnych potrzeb. Możesz zmieniać tekst przycisku oraz jego wygląd w taki sposób, aby dopasować go do charakteru swojego sklepu.

Wszystkie zapytania zadane przez klientów za pomocą tego formularza są automatycznie przesyłane do Twojego inboxa w Responso. Dzięki temu nie musisz sprawdzać swojej skrzynki mailowej, aby odnaleźć pytania zadane przez klientów. Wszystkie informacje są uporządkowane i dostępne w jednym miejscu, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Formularz kontaktowy

Każdy właściciel sklepu internetowego zgodzi się z faktem, że obsługa klienta to nie tylko zapytania dotyczące produktu. Często konieczne jest również udzielanie odpowiedzi na ogólne zapytania oraz te, dotyczące innych aspektów działalności sklepu. Czasem produkt jest wadliwy, a czasem klient chce dokonać zwrotu. Responso, umożliwia tworzenie dodatkowych spersonalizowanych formularzy na różnych stronach Twojego sklepu, na przykład na stronie kontaktowej, w zakładce dotyczącej zwrotów i reklamacji, czy nawet pod wpisami na blogu.

Wszystkie zapytania z tych formularzy również lądują w Twoim inboxie w Responso. Możesz zarządzać nimi w ten sam sposób, co zapytaniami o produkty. To znacznie ułatwia pracę obsługi klienta i pozwala na efektywne reagowanie na różne rodzaje pytań.

Filtrowanie wiadomości i automatyczne akcje

Wraz z rosnącą ilością zapytań od klientów, filtrowanie wiadomości staje się coraz ważniejsze. Responso, umożliwia łatwe filtrowanie wiadomości na podstawie różnych kryteriów. Możesz przypisać automatyczne akcje do różnych typów zapytań, na przykład przekierowywanie zapytań o reklamacje do odpowiednich działów czy automatyczne odpowiedzi na konkretne pytania. 

Responso - automatyczne akcje sklepu WooCommerce
Responso – automatyczne akcje sklepu WooCommerce

Jeśli potrzebujesz jeszcze większej automatyzacji, Responso oferuje funkcje automatycznych akcji. Możesz w taki sposób ustawić akcje, aby każda wiadomość z WooCommerce trafiła do odpowiedniej osoby w Twojej firmie. To szczególnie przydatne, jeśli masz dedykowane zespoły ds. obsługi klienta, a każdy z nich zajmuje się innym rodzajem zapytań.

Szczegóły zamówienia

Jeśli klient, który składa zapytanie, wcześniej złożył zamówienie w Twoim sklepie WooCommerce, Responso pokaże Ci informacje o tym zamówieniu. Dzięki temu możesz lepiej zrozumieć potrzeby klienta i szybciej rozwiązać jego problem. Wiesz, z którymi produktami klient miał do czynienia, co ułatwia obsługę.

Widok karty zamówienia w WooCommerce
Widok karty zamówienia w WooCommerce

Podsumowanie

Konfiguracja wtyczki jest niezwykle prosta, a dzięki IMPLEMO możesz przetestować Responso przez 30 dni bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Warto wypróbować to narzędzie i zobaczyć, w jaki sposób może usprawnić obsługę klienta w Twoim sklepie WooCommerce.

Dokładny opis integracji wtyczki dostępny jest tutaj.