fbpx
Usprawnij proces realizacji zamówień!

Wdrożenie automatyzacji

Jeśli widzisz w swojej firmie przeładowanie zadaniami pracowników biurowych oraz magazynowych to dobry moment na wdrożenie automatyzacji w sklepie internetowym

Oferujemy wdrożenie automatyzacji od początku do końca tak, aby nasz klient był w pełni zadowolony. Projektujemy dla Państwa cały proces realizacji zamówień w sklepie internetowym w oparciu o obecne mechanizmy, aby nie powodować zbyt dużego szoku u pracowników. Po wdrożeniu firma będzie w stanie oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy przy realizacji w biurze, jak i pakowaniu.

implemo_icon7

Jako jedyni dodajemy do wdrożenia pełny kurs BaseLinkera oraz staramy się doradzić jak najlepsze rozwiązanie.. Nie jesteśmy firmą której trzeba pokazywać palcem co jest do zrobienia lub wyliczać potrzeby. Dzięki przeprowadzonym wdrożeniom automatyzacji dla ponad 100 sklepów internetowych, bardzo dobrze wiemy jakie mogą wystąpić problemy i efekty uboczne –  uwzględniamy je oraz o nich poinformujemy, zanim coś w systemie zmienimy. 

Kolejnym wyróżnikiem naszej oferty jest opieranie usługi o warunki wdrożenia, będące swoistą umową chroniącą obie strony, z gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku niepowodzenia (nie zdarzyło się jeszcze aby było konieczne jej realizowanie).

Przykład obsługi zamówień po wdrożeniu

Zamówienia spływają do systemu.

Baselinker weryfikuje czy zamówienie jest opłacone (lub za pobraniem) i przenosi do odpowiedniego statusu zamówienia prawidłowe, nieprawidłowe (nie opłacone) zostają w statusie „Do opłacenia”.

Baselinker sprawdza czy do zamówienia są jakieś uwagi kupującego, jeśli tak, zamówienie jest w statusie „weryfikacja” aby pracownik sprawdził, czy wszystko jest OK z zamówieniem.

Zamówienia trafiają do statusów „zbieranie” z podziałem na kurierów.

Do zamówień nadawane są etykiety kurierskie zgodnie z wyborem klienta (oprócz paczkomatów i poczty polskiej, które generujemy na końcu procesu).

Pracownik po weryfikacji zamówienia i wprowadzeniu ewentualnych zmian klika przycisk „realizuj”.

Magazynier zbiera zamówienia pojedynczo lub kilka na raz z listy produktów drukowanej z Baselinkera.

Pakowacz pakuje zamówienia, weryfikując pakowany towar za pomocą kodów kreskowych.

Jeśli wysyłka jest paczkomatem, pracownik określa jaki ma się nadać gabaryt, jeśli jest to smart, system generuje tyle etykiet, ile jest przydzielonych przez allegro do danego zamówienia.

Kurier dostarcza przesyłkę i zamówienie trafia do statusu odebrane.

Kurier odbiera przesyłkę i zamówienie trafia do statusu wysłane.

Po spakowaniu automatycznie generują się dokumenty sprzedaży oraz drukowane są etykiety kurierskie. Zamówienie jest oznaczone jako „oczekujące na kuriera”, w zamówieniu widnieje informacja, kto spakował zamówienie.

implemo_icon3

W procesie automatyzacji zamówień mogą pojawić się również niestandardowe akcje, np. np. anulowanie zamówień po określonej liczbie dni lub wysyłanie wiadomości do klienta lub obsługi sklepu. Proces jest dostosowany do tego, co już jest wdrożone w firmie. Projektujemy go po uprzednim audycie.

Jak widać, pracownik jest angażowany (szczególnie w biurze) w minimalnym stopniu.

Co obejmuje pełne wdrożenie procesów automatyzacji z pomocą BaseLinkera?

Szkolenie podstawowe z obsługi BaseLinkera w formie video.

Sprawdzenie bazy towarów i sporządzenie wytycznych do jej edycji lub stworzenia.

Audyt obecnego stanu oprogramowania, procedur w firmie.

Przygotowanie spisu oprogramowania i sprzętu potrzebnego do realizacji wdrożenia.

Stworzenie schematu blokowego dla logiki akcji w panelu, według którego tworzona jest konfiguracja Baselinkera. Schemat jest tworzony na podstawie audytu i wywiadu.

Wdrożenie, konfiguracja BaseLinkera – patrz zakładka „wdrożenie BaseLinkera”.

Wgranie produktów do magazynu Baselinker i innych platform (np. erp).

Konfiguracja stanowisk pakowaczy i biura obsługi zamówień pod kątem pracy na Baselinkerze.

Szkolenie z obsługi zamówień w skonfigurowanym panelu.

Nagranie ze szkolenia z obsługi skonfigurowanego panelu obsługi zamówień.

Możliwość modyfikacji procesów przez miesiąc, jeśli coś okaże się w praktyce nieoptymalne.

Miesiąc wsparcia bez ograniczeń, w zakresie wdrożenia. W okresie miesiąca od wdrożenia jesteśmy również dostępny dla Państwa w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości.

3 miesiące okresu testowego dla nowych kont Baselinker (wartość do 900zł netto).

Jeśli potrzebują Państwo wdrożenia – zapraszamy do kontaktu.

Zapisz się i bądź na bieżąco!

Newsletter